انواع آب شیرین کن کدامند ؟

به این ترتیب راحت تر می توانید دستگاه تصفیه آب مناسب نیاز خود را انتخاب کنید. شن های معمولی در سه تیپ دانه درشت، ریز و متوسط وجود دارند که هر یک در کیسه های 40 کیلویی ارائه می گردند. دستگاه تصفیه آب قابل حمل دارای وزنی سبک بوده و به دلیل جایگیری کمی که دارند میتوان در مسافرت ها از آن بهره مند شد. این دستگاهها، مدلهای مختلفی دارند اما اکثر آنها به روش نسبتا یکسانی به تصفیه آب میپردازند. این عناصر کمیاب به آرامی در آب در حال تصفیه آزاد می شوند و باعث می شوند آب فعال شده حاوی مواد معدنی سالم باشد.

اما این موضوع به آن معنی نیست که پس از گذشت زمان محاسبه شده تمام حجم آب استخر یکبار از روی فیلتر شنی عبور داده شده اند، اما به طور میانگین و بر حسب آزمایش نزدیک به 60 درصد از کل آب تصفیه شده و به همین نسبت کیفیت آب اصلاح می گردد. اگر استخر یا جکوزی به شکل مستطیل باشد کافی است طول، عرض و عمق متوسط را بر حسب متر در هم ضرب کرده که عدد حاصل حجم استخر بر حسب متر مکعب به دست می آید. این ذرات اگر وارد بدن شوند ممکن است موجب بیماریهایی همچون سنگ کلیه گردند. در ادامه به شرح مفصل هریک از این مراحل در تصفیه آب آشامیدنی میپردازیم. در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و مراحل تصفیه آب میپردازیم.

شیوه تشخیص دستگاه تصفیه آب اورجینال از تقبلی به زبان ساده! امروزه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که از روش اسمزی معکوس RO بهره می برد .تعمیر نوین یکی از بزرگترین و به نام ترین عرضه کننده های این نوع دستگاه ها می باشد که دارای تجربه و پیشینه ای 20 ساله در این زمینه می باشد. در ادامه به طور کامل هر یک از این موارد را شرح داده و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بر اساس نوع عملکرد و نیز کیفیت آب تصفیه شده به شما معرفی می کنیم.

بهترین دستگاه تصفیه آب

معمولا 60% حجم مخزن فیلتر استخر شنی را با شن یا همان سیلیس پر می کنند که این شن در دو مدل موجود می باشد. از این نوع فیلتر شنی استخر، بیشتر در تصفیه آب با حجم بسیار بالا مانند تصفیه آب مصرفی در شهرها و پساب ها استفاده می شود. مراحل فیلتراسیون : واضح است هر چه تعداد مراحل فیلتراسیون بیشتر باشد قیمت دستگاه نیز به تناسب آن بیشتر می شود. در بعضی از فیلترهای شنی از یک ردیف سیلیس با قطر بیشتر بر روی این سیلیس ردیف بالایی هم استفاده می شود تا در زمان بک واش (Back wash) سیلیس های 0.8 تا 0.2 که وزن بسیار کمی دارند، از فیلتر شنی استخر خارج نشوند. با تقسیم حجم کل آب استخر بر نرخ گردش یا دوره بازگشت می توان میزان گذر آب (دبی) فیلتر را به دست آورد.

قیمت فیلتر استخر و جکوزی را باید براساس ابعاد، ظرفیت فیلتراسیون، حجم تصفیه، میزان آبدهی و حجم تحت پوشش در استخرهای روباز و سربسته متفاوت است که شما عزیزان می توانید با توجه به نیاز و بودجه خود بهترین مدل را از میان ده ها مدل فیلتر استخر و جکوزی در سایت خرید تصفیه آب دماتجهیز، انتخاب نمایید. توجه داشته باشید مدت زمان توصیه شده برای هربار تصفیه کامل آب در استخرهای روباز کمتر از 6 ساعت و برای استخرهای سرپوشیده حداکثر 8 ساعت می باشد.

خرید فیلتر تصفیه آب

شما می توانید جهت خرید اقساطی فیلتر استخر و جکوزی به صفحه خرید اقساطی مراجعه نمایید. فیلتر کارتریجی دارای یک صفحه فیلتر استوانه ای شکل در داخل خود می باشد و تمیز کردن آنها بسیار آسان و در زمان اندکی صورت می پذیرد. با توجه به اینکه مجموعه تخصصی دماتجهیز ارائه دهنده انواع فیلترهای تصفیه استخر و جکوزی در منطقه خاورمیانه است، چنانچه برای هریک از کشورهای منطقه نیاز به Pool and Jaccuzi Filter دارید، می توانید سفارش خرید خود را با اطمینان خاطر، گارانتی محصول و قیمت مناسب به کارشناسان فروش ما بسپارید. معمولا هنگام استفاده از این نوع شن در فیلترشنی 75% از کل حجم شن مورد نیاز در فیلتر را از نوع دانه ریز در کف فیلتر، 15% دانه متوسط در وسط و 15% شن دانه درشت را در سطح قرار می دهند. سطح سیلیس در مجاورت هوای آلوده آزاد بوده و آب از این سطح عبور داده می شود.

از مهم ترین مزایای آن استهلاک و فرسودگی بسیار کم تر به خصوص در مناطق مرطوب بوده و از مهم ترین معایب آن می توانیم به تحمل کم دما و فشار نسبت به فیلتر شنی استخر فلزی اشاره کنیم. برای محاسبه قطر فیلتر شنی فلزی به ازای هر فوت مربع سطح فیلتر شنی 5 – 5/1 گالن در دقیقه دبی در نظر می گیریم و برای فیلتر شنی بسته ( فیلتر شنی های فایبر گلاس) 20 – 15 گالن در دقیقه به ازای هر فوت مربع دبی سطح فیلتر در نظر گرفته می شود.

لازم به ذکر است که واحد تمام اندازه ها متر و حجم بدست آمده بر حسب متر مکعب می باشد. به علت تنوع بالای دستگاه های تصفیه آب، آشنایی با بهترین برند ها و سیستم های تصفیه به ما در انتخاب و خرید یک دستگاه مناسب کمک می رساند. به طور مثال قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتربر مبنا شش مرحله تعیین شده است و با اضافه شدن فیلتر قلیلیى یا فیلترUV ماورا بنفش در تصفیه آب اختلاف قیمت رخ میدهد. در دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای آکوا، از سیستم اسمز معکوس استفاده میشود. دستگاه هفت مرحله: در این مدل فیلتری با نام UV که مولد اشعه ی ماورای بنفش است در آخرین مرحله به دستگاه اضافه می شود. محاسبه فیلتر شنی برای تصفیه آب استخر و جکوزی بسیار ساده می باشد.

لیست دستگاه های تصفیه آب زمانی که املاح در اطراف فیلتر تجمع کنند ، روند تولید آب توسط دستگاه کند خواهد شد و در نتیجه منبع ذخیره دستگاه به کندی پر خواهد شد. فیلتر های uf قادر هستند تا رسوبات و مواد جامد آب را از بین ببرند و مواد شیمیایی مثل کلر را از آب حذف کنند. حذف میکروارگانیسم ها، باکتری ها، جلبک ها و کیست از آب؛ این غشاء اجازه می دهد مواد معدنی و املاح مفید آب عبور کنند. کربن فعال گرانولی آغشته به یون های نقره برای جلوگیری از رشد باکتری ها در داخل فیلتر مینماید و حذف طعم، مزه، بوی بد و تاری آب. حذف میکروبها، باکتری ها و ویروسها. جذب فلزات سنگین (جیوه، سرب، کادمیوم، سلنیوم، آهن، آلومینیوم، روی، حذف یون فلزی سمی در آب، حذف مواد فرعی کلز زنی (تری هولومتان ها)، حذف سموم علف کشها، آفت کشها و گازهای شیمیایی حل شده در آب.

انواع دستگاه تصفیه آب

4. وجود شیرهای پنج یا شش حالته روی فیلترهای شنی و فیلترهای دیاتومه تصفیه آب استخر به همراه عناوین عملکرد حالت های مختلف شیر مذکور، کمک موثری در ارتقاء بهره برداری و نحوه عملکرد این فیلترها ارائه می نماید اما توجه داشته باشید که حتماً قبل از تغییر وضعیت شیر، پمپ تصفیه را خاموش نمائید و بعد از تغییر وضعیت این شیر، پمپ تصفیه را روشن نمائید; در غیر اینصورت به شیر چند حالته آسیب وارد شده و باعث خروج از شرایط گارانتی می گردد. ما اکیداً به شما توصیه می کنیم تا از دستگاه های شش فیلتر که در بالا گفته شد استفاده کنید چرا که این فیلترها مواد معدنی موجود در آب را طی مراحل تصفیه کاهش پیدا می کنند را دوباره به آب تصفیه باز می گردانند و طعم و مزه آب را بهبود می بخشند .