فریب نخورید! کلاهبرداران تبلیغات در گوگل

وقتی که عبارت خاصی را در گوگل سرچ می کنید، ممکن است تعدادی نتیجه در بالا و پایین صفحه اول ببینید که علامت AD در کنار آن ها قرار دارد. کیفیت تبلیغات بر هزینه هر کلیک تاثیر می گذارد، تبلیغات خوب (با CTR بالا)، گوگل آنها را بیشتر و در موقعیت های بهتر نشان می دهد. سعی نکنید به هر قیمتی از همه انواع تبلیغات موجود استفاده کنید. در ابتدا سعی کنید که خود را به جای مشتریان خود قرار بگذارید و بدانید که مشتریان شما چه چیزی را میخواهد، این نکته می تواند سبب تمایز شما بین رقباتان باشد که بسیار مهم در اصول تبلیغات گوگل می باشد، توجه کنید شما باید نکته ای را رعایت کنید که شما بین رقبایتان متمایز شوید . در بین موتورهای جستجو در روسیه، گوگل رتبه دوم را دارد، کمی بیش از 40٪ از جستجوهای جستجو را به خود اختصاص داده است (Yandex حدود 50 مورد دارد) و از نظر تعداد سایت هایی که AdSense در آنها نصب شده است، گوگل از Yandex جلوتر است. بازدید کنندگان در حال خواندن مقالات آن وب سایت تبلیغ شما رو خواهند دید. شاخصی دیگری نیز به نام نرخ کلیک مورد انتظار (expected CTR) در گوگل ادوردز خواهید دید.

صفحه کلید ایموجی گیف (Gif emoji keyboard)، یک برنامه صفحه کلید با ایموجیهای گیفدار است. یک تصویر یا انیمیشن gif با فرمت مناسب اضافه کنید. در صورت نیاز یک بنر همراه سفارشی آپلود کنید. با استفاده از این نوع تبلیغات، تبلیغ شما در یکی از سایتهای مورد تایید گوگل به صورت بنر نمایش داده میشود که اصطلاحا به مجموع این سایتها و اپلیکیشنها، شبکه نمایش گوگل گفته میشود. هرچقدر این رقم بالاتر باشد تبلیغات آنلاین شما در سایتهای بهتر و باکیفیتتری نمایش داده میشود. خرده فروشان آنلاین باید به تبلیغات خرید توجه کنند. این آژانس تبلیغات آنلاین، پارتنر رسمی گوگل، متخصص و مشاور اجرای تبلیغات آنلاین و دیگر استراتژیهای دیجیتال مارکتینگ است. وی دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از بهترین پارتنرهای رسمی گوگل به پیشرفت کسب و کارهای زیادی کمک کرده است.

اگر بیننده آگهی را بیش از 30 ثانیه تماشا کند، باید پول پرداخت کنید. هزینه این نوع تبلیغ به دو روش پرداخت می گردد که روش اول و مناسب ترین روش زمانی است که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می نماید که هزینه کلیک از حساب شما کسر می گردد. گوگل در پستی درباره تطبیق AdWords با GDRP می گوید که تبلیغ کنندگان باید به طور مستقل رضایت کاربر را برای جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی دریافت کنند. ماهیت نوآوری: به عنوان یک صفحه فرود، تبلیغ کننده می تواند پیوندی به AMP مشخص کند. این وبسایت ها برای آن که در صفحه اول گوگل دیده شوند و به نحو موثرتری به تبلیغات در گوگل بپردازند، از گوگل ادوردز استفاده کرده اند. اما بحث تبلیغات هم، بسیار مهم بوده و حتی بهترین مدیران و شرکتهای تبلیغاتی دنیا را درگیر خودش کرده است. چه نوع تبلیغاتی وجود دارد و کدام یک را انتخاب کنید.

برای نشان دادن مزایای صفحات تسریع شده، گوگل یک انیمیشن منتشر کرده است. در این مقاله، به نحوه تبلیغ در گوگل ادز میپردازیم و با مزایای آن آشنا میشویم. بیایید با صحبت در مورد مزایای اصلی شروع کنیم. تبلیغ در گوگل با یک هدف و ساخت کمپین شروع میشود؛ شما یک نوع کمپین را بر اساس اهداف بازاریابی، استراتژی برند و مقدار سرمایهگذاری خود انتخاب خواهید کرد. گوگل از شاخص Quality Score استفاده می­کند تا مشخص شود که چگونه هر آگهی بر اساس نرخ کلیک، ارتباط کلمه کلیدی با آگهی و صفحه فرود و نیز کیفیت صفحه فرود (landing page) برای کاربر مفید است. 6. توزیع بودجه بر اساس زمانی که می توانید بیشترین تبدیل انواع تبلیغ در گوگل را دریافت کنید. در صورت لزوم یک تصویر اضافه کنید. همچنین در صورت لزوم تصاویر سفارشی را اضافه کنید.

این روش حتی ریسک روش هزینه بر اساس کلیک را نیز بر می دارد. گزینهٔ دوم؛ هزینه بهازای هر هزار نمایش قابل مشاهده (CPM) که در آن بر اساس تعداد بازدیدها در آگهی خود پرداخت میکنید. برای مثال، در آنجا میتوانید پرداخت را برای نمایشها فعال کنید، نه برای کلیکها. گوگل ادوردز به شما امکان میدهد تا تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که به طور فعال در جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر خود هستند و یکی از بهترین راهها برای رسیدن به مخاطبان هدف شما است. در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنید و به راه اندازی کمپین خود ادامه دهید. هیچ چیز تعجب آور نیست، راه اندازی مستقیم، امروزه چندان دشوار نیست، تنظیم تبلیغات Google AdWords بسیار دشوارتر به نظر می رسد. برای راه اندازی بازاریابی مجدد، نوع کمپین Display Network را انتخاب کنید. برای کار با تبلیغات ویدیویی، از نوع کمپین “Video” استفاده کنید. بسته به کسب و کار تبلیغ شده، می توانید موارد مورد نظر را انتخاب کنید و برای هر کدام یک توضیح کوتاه یا عنوان اضافه کنید (بیش از 25 کاراکتر). با این حال، شما همچنین باید از بخش های معمولی سایت به عنوان صفحات فرود استفاده کنید. در زیر گوگل به من پیشنهاد می کند تبلیغات را نشان دهم، از جمله در سایت های انگلیسی زبان، من از این پیشنهاد استفاده نخواهم کرد، فقط به زبان روسی نیاز دارم.

با تبلیغ گوگلی وبسایت شما با کلمات کلیدی خاصی در صفحهی اول و یا حتی لینک اول گوگل نشان داده میشود و شما فقط به ازای هر کلیکی که روی سایت شما انجام میشود پول پرداخت خواهید کرد. البته همه سایت ها مرتبط نخواهند بود. هر چه تفکیک شما بهتر باشد، میزان ارتباط کلمه کلیدی ها بیشتر، و نمره تبلیغات گوگل شما نیز بیشتر خواهد بود. برای مثال با جستجوی کلمه طراحی سایت مشتریان بیشتر روی تبلیغاتی کلیک میکنند که دارای کلمه طراحی سایت در متن تبلیغات هم باشد. هزینه تبلیغ گوگل ادوردز به چندین عامل همچون صنعت، داشتن لندینگ پیج سئو که با آموزش خصوصی طراحی سایت این مورد حل میشود ، چرخه عمر مشتری و شرایط فعلی شما بستگی دارد. سئو در واقع به مجموع فعالیتی گفته میشود که محتوا، عکسها و به طور کلی ساختار وبسایت و همه موارد آن را بهینهسازی میکند. همانطور که می بینید، نه تنها می توانید یک منطقه خاص را اضافه کنید، بلکه آن را نیز حذف کنید. تبلیغات در سایت های همکار ویژگی های خاص خود را دارد، بنابراین بهتر است تبلیغات جداگانه ایجاد شود.

بیایید فرض کنیم در روز 8000 نفر عبارت «خرید بلیط هواپیما» را در سایت گوگل جستجو کنند. با این اوصاف و تعداد کلماتی که هر روزه افراد مختلف می خواهند روی آن تبلیغ داشته باشند باید مزایده هایی با تعداد بالا انجام شود که همین طور هم هست و در یک روز شاید میلیون ها مزایده در سراسر جهان صورت می پذیرد. شایان ذکر است که هر سال تبلیغات گوگل در اپلیکیشن ها روز به روز محبوب تر می شود. آنقدر بهسازی و ورودی را قدرتمند رشد می دهیم تا جبران گرانی نرخ ارز از ورودی سئو و رتبه تبلیغات اپلیکیشن در گوگل پلی حاصل گردد. کمپینهای نمایش (Display) مخصوص تبلیغات تصویری هستند و به شما کمک میکنند تا تبلیغهای جذاب بصری خود را در بین میلیونها سایت و اپلیکیشن مثل Gmail یا Google Play پخش کنید.

گوگل در صورت امکان صفحات تسریع شده را در حافظه پنهان نگه می دارد و نسخه های کش شده را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. این یک نسخه Lite است که برای کسانی که نمی خواهند به تنهایی سرویس تبلیغاتی را تنظیم کنند مناسب است. چون به حال گوگل ادروردز یک روش تبلیغاتی است که نمی توان گفت که همیشه می توان استفاده کرد. در اینجا افزونه های تبلیغاتی را پیکربندی می کنیم. امروزه تبلیغ های اینترنتی اعم از تبلیغات در گوگل یا شبکه های اجتماعی مانند تبلیغات در اینستاگرام، در دوران کنونی پیشرفت های چشمگیری را رقم زده است. اگر تصاویر و ویدیوها را اضافه نکنید، سیستم به طور خودکار با استفاده از محتوای صفحه برنامه در Google Play یک تبلیغ ایجاد می کند. از آنجا، روی Start Now در وسط صفحه یا گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

بسته مورد نیاز را از لیست ارائه شده توسط سیستم انتخاب کنید. یک فایل ویدئویی در سیستم آپلود کنید یا نقش مورد نظر را در یوتیوب پیدا کنید. هرچه مشتریان راحتتر کسب و کار شما را پیدا کنند، احتمال خریدشان بیشتر خواهد بود. می توان از بزرگ ترین تفاوت های مشتریانی که از طریق گوگل ادز به شما مراجعه می کنند با کسانی که از طریق های دیگر تبلیغاتی به شما مراجعه می کنند، به هدف این افراد اشاره کرد. تیم برتر ادز با استفاده از جدیدترین متدهای بهینهسازی کمپین گوگل ادز در این مسیر به شما کمک میکند. برای ایجاد یک تبلیغ ویدیویی، نوع کمپین مناسب را اجرا و تنظیم کنید. تبلیغکنندگان میتونن فوراً نتایج رو در مورد اینکه چه کسی با تبلیغات رو دیده و با اون درگیر شده و اینکه اون فرد چطور درگیر شده و اینکه آیا این تبلیغ منجر به فروش میشه یا خیر رو بررسی کنن. شبکه جستجو – تبلیغات شما فقط در نتایج جستجوی Google و همچنین با شرکای که از جستجوی شرکت استفاده می کنند ظاهر می شود. گوگل ادوردز در حال حاضر فقط از شما میخواهد که اطلاعات تماس افرادی که مسئول رعایت GDPR هستند را در حساب خود وارد کنید.

می توانید اطلاعات تماس را در منوی حساب “ابزارها – تنظیمات – مخاطبین برای مسائل مربوط به حفاظت از داده” پر کنید. چون ایران در لیست کشورها نیست و اگر کلمه کلیدی شما فارسی میباشد میتوانید به گزینه All countries and territories اکتفا کنید. در ایران تبلیغات همسان از جمله محبوبترین روشهای انجام تبلیغات برای برندهای بزرگ هستند. شرکت لاوان در این زمینه برای تولید محتوای شبکههای اجتماعی از جمله لینکدین، اینستاگرام و تلگرام شرکت چین چین فعالیت دارد. برای ایجاد یک کمپین باید نوع آن را مشخص کنید، همانطور که مشاهده می کنید گزینه های مختلفی وجود دارد. شاید بشود گفت که استفاده از تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز (قبلا به آن گوگل ادوردز نیز می گفتند) یکی از موثرترین و سودمند ترین تصمیماتی است که می توانید برای کسب و کار خود بگیرید.

استفاده از تبلیغات آنلاین گوگل، به شما اجازه میدهد که با دسترسی به میلیونها کلمه کلیدی مرتبط با شغل خود و ارائه کلمات جدید، به مخاطبان نامحدودی دسترسی داشته و به دنبال آن، فروش خود را افزایش دهید. این ابزار برای فروشگاه های آنلاین مناسب است. برای مثال، میتوانید با مشتریان بالقوهای که حداقل یکبار از صفحههای دسته «گوشیهای هوشمند» فروشگاه آنلاین شما بازدید کردهاند، درباره گوشیهای هوشمند جدید صحبت کنید. برای ایجاد یک تبلیغ تصویری برای یک برنامه، فرمت مناسب را انتخاب کنید، فروشگاه را مشخص کنید و از شناسه برنامه برای یافتن نام بسته استفاده کنید. این گزینه ها بسته به فرمت تبلیغ ممکن است همزمان یا جداگانه ظاهر شوند. با انتخاب استراتژیهای کاملاً بهینه و متناسب با نوع کسب و کار شما در اینترنت و همچنین انتخاب کلمات کلیدی مناسب و ایدئال میتوان هزینه سفارش سئو فوری سایت را نیز به حداقل میزان ممکن رساند. این روش در کمک به بالا رفتن سایت شما خیلی مؤثر است اما توصیه میکنم که در شروع کار خود از این روش استفاده کنید، چون در طولانی مدت به سئوی سایت شما ضرر میزند،شما با گرفتن یک پوپاپ در قالب یک صفحه میتونید بازخورد خوبی برای معرفی محصول خود بگیرید.

دسترسی به اکانت گوگل ادز برای شما ارائه میشود تا بتوانید تمامی مراحل تبلیغ را خودتان مشاهده نمائید. این نوع تطابق در گذشته به این شکل بود که تبلیغ شما زمانی برای کاربر نمایش داده میشد که کلمه جستجو را عینا و کاملا مطابق با کیورد انتخابی شما وارد میکرد. تبلیغات از طریق رسانههای چاپی زمانی به شکل غالب تبلیغات بود. این فقط یک مقدمه بود اما این همه اطلاعات این موضوع نیست. اجرای تبلیغات گوگل ادز برای برخی از کسب و کارها یک جهش فوق العاده محسوب می شود و می خواهند با این موضوع تغییراتی را در فروش و بازدید سایت خود ایجاد کنند.