10 ایده برتر برای طراحی دفترِ کار و فضای اداری

علاوه بر این طراح سعی براین داشت تا فضایی امن شبیه به خانه را برای این دفتر ساختمانی طراحی کند تا کارمندان آن بتوانند همانند اعضای یک خانواده در کنار هم در راستای رسیدن به یک هدف مشترک در شرکت قرار بگیرند و فعالیت کنند. کاغذهایی را در اطراف خود نگه دارید، یک دیوار گچی داشته باشید، یک تخته سفید تهیه کنید. البته اگر یک اداره شلوغ هستید و روزانه با خیل عظیمی از مراجعه کننده در ارتباط هستید باید سعی کنید تا حد امکان از فضا های خالی برای به وجود آوردن یک فضای راحت برای مشتری های خود استفاده کنید. شما می توانید برای شبیه سازی صداهای مختلف محیط از سرویسی مانند Coffitivity استفاده کنید که گفته می شود به تمرکز کمک می کند. بهتر است از کارفرمای خود بخواهید تا برای محیط تعدادی گیاه که نگهداری آسانی نیز دارند، تهیه کند.

یکی از اهداف اصلی طراحان در بازسازی این دفتر اداری بازگرداندن هویت از دست رفته ی آن بود، به طوری که با فضای جدید هارمونی داشته باشد. در طراحی این دفتر کار طراحان سعی کردند تا فضای کار ،بیش تر محیطی صمیمی برای گرد هم آمدن افراد باشد تا این که به فضای سرد و رسمی کار شبیه باشد. مثلا رنگ آبی باعث افزایش تمرکز و رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در محیط می شود. در طراحی این اداره سعی شده تعادل دقیقی بین سلامتی، فعالیت، استراحت و کار ایجاد شود. استفاده از بوهای مختلف در محل کار می تواند باعث حفظ آرامش و تمرکز شما شود. برای فضای منعطف اداری طراحی سیستم های جدا کننده از اهمیت فراوانی برخوردار است.زیرا این پارتیشن ها نباید فضا را به صورت سلولی جدا کرده و حس فضای بسته به کارمندان بدهد.همچنین فضای جدا شده با پارتیشن ها باید به گونه ای بوده که محیط شخصی برای کارمند به وجود آورد.به طور مثال در فضاهای منعطف از جداکننده های خاص و با اشکال متفاوت در کنار فضای عمومی به گونه ای استفاده می شود که جذابیت محیط بالا رفته و در عین حال برای کاربر استفاده کننده از فضا آرامش و تمرکز را به ارمغان بیاورد.

در طراحی داخلی اداری نکته قابل توجه این است که شما باید طراحی دکوراسیون را منطبق با فعالیت سازمان، شرکت و یا اداره موردنظر انجام دهید. دلیل اهمیت پیدا کردن طراحی داخلی اداری را میتوان اهمیت پیدا کردن روحیات افراد در نظر گرفت. از همکاران خود بخواهید تا مدتی از روز را در کنار آن ها بگذرانید و دربارهی مسائل مختلف کاری، با آن ها مشورت کنید. کیفیت قبل از قیمت مدیریت هزینه ها همیشه از مسائل مهم در هر حرفه ایست و برای مدیران بسیار قابل توجه. پلان و طراحی دکوراسیون اداری باید هماهنگ با این مسائل طراحی شود تا بتوان هر ایده شیک، لاکچری و مدرنی را در آن اجرا کرد.

روند طراحی در دفترکار ARP Group بسیار ساده بود و بر اساس انعطاف پذیر بودن فضا و موقت بودن فعالیت کارکنان انجام گرفت. بر این اساس در سال های اخیر طراحان داخلی سعی بر این داشته اند تا فضایی را برای دفاتر اداری طراحی کنند که نشان دهنده و منعکس کننده ی نام تجاری، هویت و شخصیت آن شرکت باشد. طراحان بر اساس درخواست های کارفرما طراحی پروژه پرداختند. روغن های خوشبو را در کیف یا کشوی خود نگه دارید و در صورت نیاز چند قطره بر روی دستمال یا پنبه بریزید. خط معمار جهت دسترسی راحت و آسان کاربرانش به پروژه های اداری اجرا شده توسط معماران ایرانی در سال های اخیر،قصد دارد آن ها را در این بخش جمع آوری کرده و در اختیارشان قرار دهد. رسیدن هوای تازه به ریه ها می تواند باعث افزایش بازدهی شما شود و همان طور که پیش تر گفتیم، استفاده از گل و گیاه در فضای اداری باعث شادابی و نشاط افراد می شود. برای طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت نیز میتوانیم از دو سبک مدرن و کلاسیک انتخاب داشته باشیم. برخی از متقاضیان دکور اداری کلاسیک را میپسندند و برخی دکور اداری سفید، که البته توجه کنید برای انتخاب رنگ دکور اتاق اداری به متراژ فضا بسیار دقت کنید؛ به این علت که برخی از رنگها باعث میشود که فضای ادرای کوچکتر به نظر برسد.

همچنین به علت این که یک مدیر باید تایم زیادی را در اتاق خویش بگذراند باید پلان اتاق مدیریت به گونه ای باشد تا انرژی مدیر را حفظ کند. بنابراین در طراحی آن از پالت رنگ های گرم، متریال چوبی و چرمی استفاده نمودند، به طوری که فضا رنگ و بویی بومی و محلی به خود گرفت. معمولا در ابتدا سعی می کنید آن را از ذهنتان کنار بزنید، اما ناگهان خودتان را در حالی که به دنبال راه حل هایی برای انجام آن هستید، می بینید. طرّاحی دکوراسیون لاکچری بیشتر در اجرای پروژههای مربوط به طلا فروشیها، صرّافیها، نمایندگیهای فروش محصولات اورجینال و هتلهای لاکچری استفاده میشود و شرکت طرّاحان تجارت جهانی از تجربهی بالایی در زمینهی اجرای این پروژههای طراحی داخلی اداری برخوردار است و تاکنون چندین طرح خارقالعادّه را در این زمینه به اتمام رسانده است و این مسئله نشان دهندهی میزان تبحّر طرّاحان و اصالت الگوهای ما میباشد.

چوب به دلیل اینکه از دل طبیعت وارد ساختمانها و طراحی داخلی منازل شده است، همان روح طبیعت و آرامش را نیز با خود وارد فضای زندگی و کار انسانها کرده است. برای اکثر مردم ، کارهای اصلی در لپ تاپ ها و محیط فیزیکی ما صرفاً در زمینه زندگی دیجیتالی قرار دارد. اکثر شرکت ها فعالیت های گروهی و تیمی انجام می دهند و هم سعی بر حفظ حریم شخصی افراد دارند. این محیطها برای کار افراد فریلنسر بهینه شده و آنها میتوانند با پرداخت هزینههایی به صورت موقت از آن استفاده کنند. در گذشته دسترسی به دفترِ کار دارای پنجره خیلی باکلاس بود و فقط تعداد کمی از کارمندان از نور پنجره در محل کار خود استفاده می کردن.

البته این بدان معنی نیست که هر جای خالی را با یک صندلی برای نشستن دکوراسیون داخلی شرکت اداری پر کنید. گاهی اوقات سکوت کامل می تواند به اندازه یک دفتر کار پر سر و صدا حواس شما را پرت کند. در این مقاله با انواع دکوراسیون داخلی در این گونه محیط ها بیشتر آشنا شده و به بررسی انواع آن خواهیم پرداخت. در عوض سعی کنید برای طراحی چیدمان منزل از یک مبل بزرگ، چند صندلی کلاسیک و یک الی دو مبل کوچک تک نفره استفاده کنید. محیط کار افراد خانه ی دوم آنهاست باید همانطور که به دکوراسیون داخلی خانه خود اهمیت میدهید و شیک و زیبا طراحی میکنید تا هنگامی که در خانه هستید احساس آرامش و راحتی کنید.باید به محیط کار خود نیز اهمیت بدهید و یک محیطی استاندارد و کاربر پسند طراحی کنید.در طراحی دکوراسیون اداری باید به نکات زیادی مانند رنگ دیوار ها و نور و نحوه ی قراردادن و چیدمان میز اداری و مبلمان توجه کنید.اگر یک محیط اداری شیک و مدرن داشته باشید هم باعث افزایش روحیه و انگیزه ی شما برای ادامه ی کار و همچنین باعث دید مثبت سایرین به شما میشود.کار کردن در محیطی شیک در شخصیت و زندگی شما نیز تاثیر دارد.

افزون بر این موارد وی خواست در فضای اداری سلسله مراتب حفظ شده و برخی از بخش ها پنهان باقی بماند. همانطور که در بخش قبلی از اهمیت نور و طراحی داخلی اداری گفته شد، نورپردازی در اتاق اداری نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در بازسازی و طراحی این پروژه طراحان از همان ابتدا سعی کردند تا با استفاده از رنگ های زنده، فضا را از حالت معمول اداری یک آزمایشگاه خارج کنند. در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان طراحان و معمارن داخلی همواره سعی بر این دارند تا فضای کاری به روز، مدرن، راحت و متناسب با نوع عملکرد شرکت ها را طراحی کنند تا هم رضایت کارمندان و مشتریان را به همراه داشته باشد. به جز مسئله ورود ارباب رجوع در طراحی پلان و سیرکولاسیون فضای اداری و محل قرار گرفتن میز منشی، این را نیز باید در نظر گرفت که دسترسی منشی به اتاق مدیریت باید مسیری باز باشد تا در حداقل زمان بتواند به آن محل دسترسی داشته باشد. دفتر اداری شرکت بازرگانی PBN با متراژ حدوداً ۸۰ مترمربع در اصفهان قرار گرفته است. اگر همراه ما در خط معمار باشید، قطعا نمونه های متعددی از طراحی داخلی دفتر کار که توسط طراحان ایرانی به اجرا در آمده است را مشاهده کرده اید.

تا به حال پیش آمده که سخت در حال کار کردن هستید و ناگهان توسط یک ایده عالی منحرف شوید؟ همچنین استفاده از گل و گیاه در محیط کار را فراموش نکنید. همچنین در مورد پروژه های اجرایی، تصاویر شامل مراحل اجرای دکور می باشد. از جمله کارهای مهم همانند برگزاری جلسه های کاری ملاقات های کاری بازدید ها و غیره تمامی آنها در اتاق مدیریت صورت می گیرد. کارفرما از طراحان دیزاین محیطی را می خواستند تا علاوه بر برآورده ساختن نیازهای مورد انتظار، مواردی چون ارتباطات شفاف عرصه ها، سلسله مراتب و ارتقای کیفیت در تمامی بخش های داخلی و فضای خارجی نیز در آن در نظر گرفته شده باشد. مزیت دیگر این نوع میز صرفه جوئی در فضا است که می تواند برای شرکت های کوچک بسیار عالی باشد. علاوه بر زیبایی و نظم و شیک بودن این محیط، نوع چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد تا مدیر مجموعه بتواند بر سایر بخش ها نظارت داشته باشد. دکوراسیون اداری و تجاری بهتر است با توجه به نوع کسب و کار و نیاز آنها انجام شود. در محیط های اداری هر چه دیوارها کمتر باشند، محیط دفتر مدرن تر به نظر می رسد.

بر این اساس، استفاده از رنگ های شاد و آرامش بخش در القا حس خوشایند بودن به افراد و کارمندان بی تاثیر نخواهد بود. آرامش و راحتی کارمندان در فضای کاری موجب افزایش بازدهی عملکرد آن ها می شود. آن ها سعی کردند تا با استفاده از عناصر آرامش بخش از جدیت فضا و همچنین استرس کارمندان بکاهند. کارفرما می خواست تا فضای داخلی دفترش غیر قابل پیش بینی بوده و به علاوه خود بتواند بر تمامی بخش ها نظارت و کنترل داشته باشد. و با انعطاف پذیری زمان فعلی ، بسیاری از دفاتر در حال تبدیل شدن به خانه ای خارج از خانه برای کارمندان هستند ، و اگر در دفتر شما اینگونه باشد ، ایجاد راحتی در آن باید یک نقطه شروع اصلی در هنگام تزئین فضا باشد.